Autobusová skla

Prasknutí skla v autobusovém provozu

Prasknutí skla se většinou přihodí nenadále a často v nevhodný okamžik a zapřičiní:

  • přerušení provozu vozidla
  • nemožnost používat dotyčné vozidlo
  • náklady na opravu
  • špatnou pověst

Zejména poslední bod je v současné době nejvíce "kritický". Pokud se jedná o vozidlo pronajmuté jednorázově, hrozí že díky prasklému sklu přijdete o možnost dlouhodobé spolupráce s klientem.

Ten, kdo má kvalitní autoskla má prostě další body navíc.

Kvalita autoskla

Určitě se dá udělat mnohem víc, aby se snížily nepříjemné důsledky prasknutí autoskla. Proto musí kvalita autoskla splňovat vysoké požadavky, aby se zaručila prevence proti brzkým novým poškozením.

Pokud se namontuje sklo poprvé, zdá se na první pohled, že splňuje svůj účel. Pokud by se však autosklo dalo pozorovat podrobně, ukázala by se u mnoha nových "zasklení" problémová místa. Tato místa vykazují totiž značné předpětí již při samotné montáži čelních skel.

Je tedy důležité dbát nejen na kvalitu montáže čelního autoskla, ale i na použitý materiál. Levná autoskla bývají často vyráběna sice podle originální předlohy, ale bez znalostí a zkušeností originálního výrobce, jehož stanovené rozměry a tolerance, kritické oblasti karosérie a další nutná zadání. Šance, že by toto autosklo mělo stejnou životnost jako originální autosklo, je minimální.

www.autoskla-praha.com 7.10.2010