Moderní způsob cestování

Jistě jste si všimli obytných aut brázdících českou republiku s holandskou, italskou či francouzskou poznávací značkou. V zemích jižní a západní Evropy je způsob cestování obytnými auty (neboli karavany) velmi rozšířený. Na jejich řízení nepotřebujete žádný speciální řidičák, stačí mít řidičské oprávnění "Béčko" na osobní auta do 3,5 tuny. Tento způsob cestování umožňuje projet mnoho míst, které jsou nedaleko od sebe v dojízdné vzdálenosti, a přitom zachovává člověku veškeré standardy, které má doma. K základnímu vybavení karavanů patří komfortní a prostorné postele, sprcha s teplou vodou, toaleta, kuchyňka s lednicí, topení. Některá obytná auta (karavany) mají ve výbavě i další doplňky, které Vám umožní cítit se po procestovaném dni opravdu jako doma. Například televize, satelit, nosič na kola, markýza a mnohé další příjemné doplňky bývají dnes již samozřejmostí. Pořízení takového obytného automobilu však bývá spojeno s investicí zpravidla převyšující jeden milion korun, což je pro běžného člověka nedostupné. Proto se v tomto případě jako velmi výhodný jeví pronájem karavanu. Na českém trhu působí několik desítek půjčoven obytných aut. Pronájem obytných aut je jednoduchou možností, kterou může využít každý. Každá půjčovna obytných aut / půjčovna karavanů by měla nabízet k autu širokou řadu doplňků v základní výbavě. Příkladem může být česká a rakouská dálniční známka, kempingový nábytek (stolek, židle), vybavení kuchyně, cestovní atlas kempů, vyrovnávací klíny atd. V zimě jsou samozřejmostí zimní pneumatiky a řetězy.

Obytná auta vám umožní pohodlně cestovat a poznávat nová zajímavá místa a každý den moci být na jiném místě. Během krátké doby poznáte nová města, nové hory, nové hrady ... Po čase cestování s karavanem navštívíte kemp, kde zhruba jednou za tři dny doplníte vodu a vyprázdníte odpadní nádrž. Po krátkodobé údržbě karavanu je tak možné vyrazit na další místa za poznáním.

Máte již naplánovanou dovolenou? Pokud ne, majitelé obytných vozů na internetu nabízejí mnoho variant cest po celé Evropě. Od Španělska po Litvu, od Anglie po Řecko. Stačí jen načerpat inspiraci a můžete poznat holandské květinové trhy, anglická sídla či italské cyklostezky. Jeden den si můžete vyšlápnout slovinský Triglav, druhý den sjet řeku Soču a poté se vykoupat v moři. S dětmi můžete navštívit Disneyland, anebo dát přednost poznávání historických památek evropských měst. Na zimní dovolené můžete zaparkovat například přímo pod sjezdovkou a z tepla obytného auta vyrazit lyžovat. Záleží jen na vás ...

www.pronajem-karavany.cz 30.6.2011

Reklama LUMAL - www.lumal.cz

Vaše reklama zde!